همه دسته بندی ها

ارزشگذاری

ارزش جایگزینی

ارزش جایگزینی

  در این مقاله به ارزش‌گذاری سهام با روش ارزش جایگزینی می‌پردازیم.یکی از مهم‌ترین و البته سخت و پیچیده‌ترین روش‌ها برای محاسبه‌ی ارزش یک دارایی، تعیین ارزش ذاتی آن است. این روش تلاش می‌کند ارزش واقعی و نهفته در ذات آن دارایی را محاسبه کند. شخص این ارزش را باادامه »
  19 دی 1401
  ارزش ذاتی

  ارزش ذاتی

  بنجامین گراهام و واران بافت به طور گسترده‌ای پیرو سرمایه گذاری ارزش محور بودند که اساس روش آنها مبتنی بر روش ارزش ذاتی بوده است. کتاب گراهام، سرمایه‌گذار هوشمند (The Intelligent Investor)، زمینه‌ای برای وارن بافت و کل مکتب فکری وی پیرامون ارزش ذاتی ایجاد کرد. یکی از مباحث بسیارادامه »
   8 آذر 1401
   ارزشگذاری براساس جریانات نقدی

   ارزشگذاری براساس جریانات نقدی

   در این مقاله از ارزشگذاری براساس جریانات نقدی صحبت می کنیم و مروری بر ارشگذاری سهام و جریان نقدی آزاد خواهیم داشت با ماه همراه باشید. ارزش تعیین ارزش هر چیزی، همواره یکی از مهم‌ترین چالش‌های بشر بوده است، نه تنها در اقتصاد، بلکه در تمام عرصه‌های زندگی. مفهوم ارزشادامه »
    24 آبان 1401
    ارزش منصفانه در حسابداری

    ارزش منصفانه در حسابداری

    در این مقاله درمورد ارزش منصفانه (Fair Value) در حسابداری توضیحاتی ارائه می کنیم و سپس  در مورد ارزش منصفانه و مشکلاتش در بورس  توضیحاتی ارائه مینماییم . ارزش منصفانه (Fair Value) در حسابداری استاندارد حسابداری بین‌المللی IFRS13 به موضوع ارزش منصفانه پرداخته است. هم‌چنین در استانداردهای حسابداری ایران، استانداردادامه »
     12 شهریور 1401