تحلیل بازار امروز 23 خرداد 1401

تحلیل بازار امروز 23 خرداد 1401

تحلیل بازار امروز 23 خرداد 1401

1) به تصور رشد دلار نیما و تحت تاثیر رقابت های بورس کالا، اکثر نمادهای بورسی امروز بازار را با افزایش تقاضا شروع کردند، در ادامه عرضه های بیشتر شد و ارزش معاملات خرد مناسبی در حدود 5700 میلیارد تومان ثبت شد. بازار بد نبست ولی می تونست بهتر از این هم ببنده. اما در کل در بهترین روزها مثل امروز هم دست خریدار خیلی قویتر از فروشنده نیست. در طرف مقابل هم در روزهای منفی دست فروشنده خیلی قویتر از حامیان بازار خریداران نمی شود.

2) پتروشیمی های زودپرداخت کننده سود مجمع بیشترین اقبال را در بازار به خود جلب کرده اند. هم سود خوبی در مجمع می دهند، هم با رشد دلار نیما سریعتر تاثیر مثبت می پذیرند و از طرف دیگر مارجین های برخی ها جوری است که خیال خریدار از سود 1401 نیز راحت است. البته برخی از شرکت ها نیز به دلیل کاهش فاصله محصول با مواد اولیه حاشیه سود دلاری کاهشی داشتند که در شرایط اینچنین هیجانی بازار باید مواظب باشیم آنها را گران نخریم. امروز گروه فلزات خصوصا در برخی نمادها مثل فخوز بسیار مورد توجه بود. در نگاه اول تاثیر ارز نیما به ذهن می رسد اما ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که رفته رفته مشخص می شود. مثلا اگر گروه کروی و زیرمجموعه سود خوبی تقسیم کنند، یا مثلا همین فولاد و فخوز، بعد از آن مورد استقبال بازار خواهد بود.

3) امروز مجددا شایعاتی در مورد بلوک خودرویی ها مخابره شد. نمی دانیم چقدر این اخبار درست است یا باز هم شایعاتی نچندان قابل استناد است. در معامله روی این نمادهای ریسک های نوسانی را مدنظر داشته باشید. اگر بلوک واقعا معامله بشود قیمت های فعلی برای خرید جذاب است اما اگر نه بازهم سرکاری باشد خرید منجر به زیان خواهد شد.

4) بعد رقابت سنگین روز گذشته در بورس کالا برای خرید سیمان و ابطال معاملات بالای یک میلیون تومان برای هر تن، امروز گروه سیمان بازهم مورد توجه بود. به نظر می رسد روزهای داغ صنعت ادامه دارد.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 3 نفر 5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید