همه دسته بندی ها

فیبوناچی

مباحث فیبوناچی از ابزارهای رایج در معاملات محسوب میشود که فهم و درک این ابزار یا به عبارتی استفاده از علم ریاضی قدیم برای هر معامله گری در جهت کسب سودآوری بسیار با اهمیت است. بسیاری از معامله گران از ابزارهای فیبوناچی در جهت تصمیمات قطعی معاملاتی خود استفاده میکنند.

یک ریاضی دان ایتالیایی به نام لئوناردو فیبوناچی با به کار بستن سیستم قدیمی هندی نه نماد و سایر مهارت های ریاضی به کشف اعداد و خطوط فیبوناچی پرداخت. سری اعداد فیبوناچی یک ترتیب از اعداد 0،1 ،1، 2، 3 ،5 ،8 ،13 ،21 ،34 و غیره است که هر عدد از جمع دو عدد قبلی به دست میآید.

در صورتیکه هر عدد بر عدد بعدی خود تقسیم شود نسبتی بهدست میآید. این نسبت از عدد 1.5 شروع میشود و به نسبت طلایی 1.618 میرسد و سپس این نسبت ثابت باقی میماند. زمانی که قیمت یک دارایی مالی متمایل به صعود یا نزول میشود بین این موج افزایشی یا کاهشی با موج کاهشی یا افزایشی قبلی یک رابطه ی ریاضی ایجاد میشود که در قالب نسبت طلایی 1.618 ظاهر میشود. ابزارهای فیبوناچی از این رابطه ریاضی در جهت پیشبینی برگشت روند استفاده میکنند.

تحلیل فیبوناچی

تحلیل فیبوناچی

تحلیل فیبوناچی فیبوناچی از جمله اصلاحاتی است که بسیاری از افراد چه فعال بازار سرمایه باشند و چه نباشند با آن آشنا هستند اما باید گفت جایگاه فیبوناچی در بین فعالین بازار سرمایه جداست و با توجه به کاربردهای گسترده‌ای که در تحلیل سهام دارد کمتر کسی شاید وجود داشتهادامه »
  8 فروردین 1402
  فیبوناچی در بورس

  فیبوناچی در بورس

  فیبوناچی در بورس فیبوناچی را شاید بتوان یکی از پرکاربردترین ابزارهایی دانست که در تحلیل تکنیکال و سهام مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنجیره اعدادی که از طبیعت ایجاد شده و کشف شده‌اند و در جنبه‌های مختلفی از کاربردهای بشری راه پیدا کرده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین در اینادامه »
   30 دی 1401
   اعداد فیبوناچی

   اعداد فیبوناچی

   لئوناردو فیبوناچی، ریاضی‌دان قرن 13 ایتالیایی، خدمات فوق‌العاده مهم و سرنوشت‌سازی را به جامعه‌ی علم جهان کرده است. او پس از مطالعه‌ی آثار ریاضی‌دانان مسلمان، سیستم شمارش اعداد ده‌دهی هندی را، که آن موقع استفاده از آن در میان مسلمانان رایج بوده، جایگزین اعداد رومی، که سیستم شمارش رایج آنادامه »
    1 فروردین 1401
    انواع فیبوناچی زمانی

    انواع فیبوناچی زمانی

    یکی از ابزارهای کاربردی و تکمیل کننده تحلیل قیمتی در تکنیکال استفاده از ابزار فیبوناچی زمانی است. در اکثر موارد برای تحلیل نمودار یک دارایی اعم از سهام، کامودیتی ها، جفت ارز از الگوهای قیمتی مثل الگوی هارمونیک، کلاسیک و از ابزار فیبوناچی قیمت استفاده می شود و کمتر بحثادامه »
     25 بهمن 1400
     ابزارهای فیبوناچی و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال

     ابزارهای فیبوناچی و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال

     در این مقاله قصد داریم در مورد ابزارهای فیبوناچی و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال صحبت کنیم . مباحث فیبوناچی از ابزارهای رایج در معاملات محسوب میشود که فهم و درک  این ابزار یا به عبارتی استفاده از علم ریاضی قدیم برای هر معامله گری در جهت کسب سودآوری بسیارادامه »
      25 آبان 1400