همه دسته بندی ها

امواج الیوت

امواج جنبشی الیوت

امواج جنبشی الیوت

همان‌طور که در مقاله “کلیات امواج الیوت” توضیح دادیم، حرکت الیوتی شامل 2 بخش عمده‌ی جنبشی (Motive) و اصلاحی (Corrective) است. موج‌های جنبشی باعث حرکت اصلی بازار می‌شود و سپس موج‌های اصلاحی، مقداری از حرکت طی شده در موج جنبشی را اصلاح می‌کند: امواج جنبشی هم دارای یک ساختار 5ادامه »
  10 اسفند 1401
  موج شماری الیوت

  موج شماری الیوت

  دسته‌بندی ویژگی امواج الیوت، یکی از پرکاربردترین و وسیع‌ترین شاخه‌های الیوت است. این نظریه سبب می‌شود که با دسته‌بندی امواج الیوت، رفتار انسانی آن‌ها را طبقه‌بندی و با این کار اصول تحلیل تکنیکال را محکم‌تر و سودمندتر کنیم. این فرایند را “موج‌شماری الیوت” می‌نامیم. هنگامی که موج‌ها پیش می‌روند، ممکنادامه »
   26 بهمن 1401
   آموزش امواج الیوت

   آموزش امواج الیوت

   در این مقاله به آموزش امواج الیوت خواهیم پرداخت و ساختار تئوری امواج الیوت را بررسی خواهیم کرد به موج شماری الیوت اشاره میکنیم و مثالی از کاربردی از این امواج خواهیم داشت . “زبان انگلیسی زبان بین‌المللی و مقبول میان تمام کشورها است.” این جمله کاملاً درست است وادامه »
    4 بهمن 1401
    انواع امواج اصلاحی الیوت

    انواع امواج اصلاحی الیوت

    در مقاله ی انواع امواج اصلاحی الیوت ، این امواج را توضیح می دهیم ، به انواع آن می پردازیم  و  آنها را به صورت مفصل با نمودار توضیح خواهیم داد. تحلیل تکنیکال یکی از ارکان اصلی معامله‌گری و سود در بازارهای مالی است. چه در بورس ایران یا هرادامه »
     21 دی 1401
     تشخیص شروع امواج الیوت

     تشخیص شروع امواج الیوت

     در این مقاله قصد داریم با  تشخیص شروع امواج الیوت آشنا شویم و مروری بر امواج الیوت خواهیم داشت ، نحوه ی کار امواج الیوت را توضیح می دهیم  مروری بر امواج اصلاحی خواهیم داشت و کاربرد فیبوناچی در الیوت را بررسی خواهیم کرد . با فردانامه همراه باشید .
      23 آذر 1401
      امواج الیوت

      امواج الیوت

      تئوری امواج الیوت نظریه تکنیکالی مورد استفاده برای توصیف حرکات قیمت در بازار مالی محسوب میشود. این تئوری توسط رالف نلسون الیوت در سال 1930کشف شده است. امواج در حرکات قیمتی سهام و در رفتار مصرف کننده قابل تشخیص و شناسایی است. تئوری امواج الیوت به نظریه داو شباهت دارد.ادامه »
       3 مهر 1400