تحلیل تکنیکال نماد کهمدا

تحلیل تکنیکال نماد کهمدا

تحلیل تکنیکال نماد کهمدا

در تحلیل تکنیکال شیشه همدان با نماد کهمدا باید گفت  پس از سقف سال 1399 نزدیک به یک سال و نیم در یک محدوده خنثی نوسان کرده است که این محدوده در تصویر با خطوط و باکس سبز رنگ مشخص شده و فنر قیمت پس از فشرده شدن از مثلث به سمت بالا شکسته و از آن خارج شده است.

پس از این شکست از محدوده ی 900 تومان تا حوالی 1300 تومان رشد کرده و بعد از خریداران شروع به شناسایی سود کرده اند به طوری که تا محدوده ی 1000 تومان اصلاح قیمتی داشته است.

قیمت 1000 تومان با محدوده ی 61.8 درصد فیبوناچی اصلاحی که این محدوده نیز با حمایت استاتیکی نیز همراه شده، منطبق شده است و به همین دلیل این محدوده یک منطقه ی پر پتانسیل برای رشد قیمت را رقم زده است.

منظور از منطقه ی پر پتانسیل برای رشد، محدوده ای است که به چند ابزار تکنیکالی با یکدیگر هم پوشانی دارند. این باعث می شود که آن محدوده مستعد شروع یک حرکت در قیمت باشد.در نمودار کهمدا حمایت استاتیک، کف کانال فرضی و محدوده ی 61.8 درصد فیبوناچی با یکدیگر هم پوشانی دارند و این مسئله محدوده قیمت 1000 تومان را مستعد رشد می کند.

در ادامه به تحلیل تکنیکال نمودار کهمدا می پردازیم:

با توجه به افت و خیزهای اخیر نمودار، یک کانال صعودی فرض شده است که با خطوط بنفش رنگ در تصویر مشاهده می شود؛ در صورتی که خریداران در محدوده ی پر پتانسیل که بالاتر به آن اشاره شد وارد سهم شوند، قیمت می تواند تا محدوده ی 1500 تومان رشد کرده و با لمس سقف کانال به آن اعتبار ببخشد.

البته که باید برای رعایت مدیریت سرمایه و ریسک، با تریگر مناسب دست به خرید زد و حد ضرر را جایی قرار داد که در صورت رسیدن قیمت به آن سطح، اصول تکنیکالی تحلیل نقض شده و از معامله خارج شد. در اینجا در صورتی که تریگر خرید در محدوده ی فعلی صادر شد می توان حد ضرر را حوالی 1030 تومان در نظر گرفت.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 6 نفر 4.3/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید