پیش‌بینی بورس فردا 4 آذر 1402

پیش‌بینی بورس فردا 4 آذر 1402

بورس فردا 4 آذر

 

بورس دوره ی رکودی را پشت سر می گذارد و به طور کلی در حال نوسان و درجا زدن است. شرایط به گونه ای است که باز نه فروشنده ی قوی دارد که منجر به منفی شدید شود و نه خریدار قدرتمند رو به بالا در بازار حضور دارد که روند صعودی شروع کند. این شرایط درجا تقریبا دو هفته است که با شدت بیشتری خودش را نشان می دهد. با در نظر گرفتن این توضیحات پیش بینی می شود بورس فردا متعادل اما متعادل مثبت باشد.

در واقع پیش بینی می شود فردا تعداد نماد مثبت بیشتر از تعداد نماد منفی باشد، اما کلیت بازار تغییر شگرف مثبتی نداشته باشد. کماکان خرید هیجانی در مثبت و فروش هیجانی منفی توصیه نمی شود و انجام معاملات با تومانینه می تواند بهترین کار باشد. همانگونه که بارها به آن تاکید شده، بودجه نکته منفی جدید برای بورس ندارد و تقریبا می توان گفت از این بودجه، بورس کمترین آسیب را می بیند ولی برای بخش واقعی اقتصاد این بودجه می تواند رکودزا باشد.

البته از سوی دیگر بیش برآوردی منابع بودجه و کم براوردی مصارف می تواند میزان کسری بودجه را بیش از چیزی کند که سازمان برنامه تخمین زده است. یکی از اخبار مهمی که بورسی ها در بودجه یا برنامه ی هفتم توسعه منتظر آن بودند، کاهش دوره تجدید ارزیابی از 5 به 3 سال بود. هنوز از وضعیت این ماجرا اطلاعی در دست نیست اما به نظر نمی رسد سازمان برنامه این پیشنهاد را در بودجه قرار داده باشد. در هر صورت پیش بینی نمی شود فردا خبر یا موضوعی از بودجه بیرون بیاید که بر بورس اثرگذار باشد.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 65 نفر 4.5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید