پیش‌بینی بورس فردا 9 مهر

پیش‌بینی بورس فردا 9 مهر

بورس فردا 9 مهر

با توجه به افزایش حجم عرضه در اکثر نمادهای پرتراکنش در معاملات روز جاری، برخلاف انتظارات که به واسطه‌ی گزارش‌های خوب خصوصا در گروه بانکی انتظار مثبت از روز شنبه می‌رفت، امروز معاملات جالبی نداشتیم و بازار به نسبت منفی تجربه شد. در نتیجه شاخص کل به کمتر از 2100000 واحد نفوذ کرد، سطحی که شاید به لحاظ تحلیل تکنیکال یا بنیادی هیچ اهمیتی نداشته باشد، ولی به لحاظ روانی برای بسیاری از کسانی که در بورس ایران معامله می‌کنند اهمیت بالایی دارد.

در نتیجه با توجه به اینکه بازار با جو منفی به پایان رسید، برای بورس فردا 9 مهر ماه نیز ادامه‌ی همین جو منفی پیش‌بینی می‌شود و البته ادامه معاملات تحت دو سناریو. اگر خریدار مثل امروز در منفی‌ها قوی باشد، می‌توان انتظار داشت روند منفی متوقف شود و بازار سر و شکل مثبت به خود بگیرد. اما اگر جو امروز ادامه پیدا کند، کلیت بازار خوب نخواهد بود اما تک‌نمادهایی به واسطه‌ی اخبار یا شایعات می‌توانند تقاضای خوبی جذب کنند.

به‌واسطه اخبار و شایعات در مورد آزاد شدن نرخ لاستیک، مثل امروز، فردا 9 مهر ماه باز هم این صنعت در کانون توجه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود معاملات مثبت و پرحجمی در نمادهای لاستیکی داشته باشیم. در صورتی‌که این اخبار به واقعیت تبدیل شوند این روند معاملات پایدار خواهد بود اما در غیر این‌صورت می‌توان انتظار افت مجدد داشت.

در کنار آن خبر تجدید ارزیابی زملارد جان تازه‌ای به نمادهای زراعی با پتانسیل تجدید ارزیابی داد و تقریبا اکثر نمادهای هم‌گروه زملارد صف خرید شدند. پیش‌بینی می‌شود فردا جو تجدید ارزیابی در گروه زراعی تداوم داشته باشد و شاید اگر اوضاع بازار خوب باشد، شاهد جنب و جوش در دیگر زیرمجموعه‌های شستا نیز باشیم.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 41 نفر 4.4/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید

بخش نظرات
  1. بسیار عالی