همه دسته بندی ها

ابزار مشتقات

آتی کالا چیست؟

آتی کالا چیست؟

بورس آتی کالا یکی از بازارها و ابزارهای نسبتاً جدید در بازارهای مالی ایران است. این بازار کمک بسیار زیادی به زنجیره تأمین و هم‌چنین سرمایه‌گذاری می‌نماید. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که بورس آتی کالا چیست؟ سازوکار آن چگونه است؟ فواید بازار آتی کالا چیست؟ و درادامه »
  5 فروردین 1402
  اوراق مشتقه چیست؟

  اوراق مشتقه چیست؟

  قعالین بازارهای مالی همیشه به دنبال ابزارهایی هستند که به آن‌ها برای سودآوری بیشتر و کنترل ریسک کمک کند. ابزارهای مشتقه نیز یکی از این ابزارهای نوین است که برای کمک به این امر در بازارهای مالی ظهور و بروز پیدا کرده‌اند. در این مقاله فردانامه قصد داریم به تعریفادامه »
  • معامله گر حرفه ای
  15 اسفند 1401
  نحوه ی خرید سلف سکه

  نحوه ی خرید سلف سکه

  نحوه ی خرید سلف سکه در این مقاله قصد داریم با نحوه ی خرید سلف سکه آشنا شویم و اشاره ای به فرایند معاملات سلف خواهیم داشت و فرایند معاملات در بازار ثانویه خواهیم داشت و کارمزد معاملاتی اوراق سلف را بررسی مینماییم  و راهنمای کاملی برای نحوه خرید اوراقادامه »
  • معامله گر حرفه ای
  14 آذر 1401
  انواع قراردادهای مشتقه در بورس کالا

  انواع قراردادهای مشتقه در بورس کالا

  در این مقاله قصد داریم در مورد انواع قراردادهای مشتقه در بورس کالا توضیحات مفصلی به شما ارائه دهیم انواع قراردادهای بورس کالا را مرور میکنیم و در مورد مزایای اوراق سلف توضیحاتی ارائه مینماییم . اوراق سلف موازی استاندارد چیست؟ اوراق سلف موازی استاندارد برای بسیاری از فعالین بازار سرمایهادامه »
  • معامله گر حرفه ای
  19 آبان 1401