تحلیل بازار امروز 9 فروردین 1402

تحلیل بازار امروز 9 فروردین 1402

تحلیل بازار امروز 9 فروردین 1402

ادامه روند

1) روند مثبت اما ملایم بازار در حال طی شدن است و این روند فعلا ادامه پیدا خواهد کرد. احتمالا بدترین اشتباه در این بازار فروش با رنج منفی باشد. دقیقا چند روز بعد از فروش با رنج منفی فاصله حداقل 15 درصد بین قیمت فروش و قیمت تابلو احتمالا فروشنده را بسیار آزار می دهد. در کل بازار بسیار پرحجم و انجام معاملات قابل توجه در حال بالا آمدن است و این وضعیت نوید این را می دهد که هنوز جای رشد خوبی باقی مانده است و بعید است فعلا اصلاح های سنگین داشته باشیم.

دلار بی قرار

2) چند هفته دلار با اخبار مثبت سیاسی کنترل شد و حتی تا زیر 45 هزار تومان هم در معاملات نقد آمد، اما بعد از تعطیلات عید تقریبا هر روز در حال افزایش بوده و فعلا به سنگر 53 هزار تومان برگشته است. بخشی از خرید مجدد در نمادهای دلاری هم به همین جهت بود، به هر حال فاصله 15 هزار تومانی دلار آزاد و دلار نیما باعث می شود، انتظار برای رشد سودآوری بیشتر و کاهش مجدد پی بر ای فوروارد این شرکت ها تقویت شود. در طرف دیگر بازار سکه بورسی مجددا به سقف قیمتی تاریخی خودش برگشته است. در واقع الان خیلی ها فکر می کنند این سقف سکه و احتمالا سقف 54 هزار تومان برای دلار حفظ شود، وگرنه وضعیت خرید و فروش آنها روی سهام قطعا متفاوت بود و الان با هیجان بسیار بیشتری اقدام به خرید می کردند.

شکست سطوح مهم

3) بعضی از سهم در بازار به دلایل مختلف نسبت به سطوح قیمتی خاصی مقاومت عجیبی در رشد نشان می دادند یا خطوط روند نزولی دارند که به این راحتی نمی توانستند آنها را بشکنند. اگر بخواهم مثالی بیارم باید به #ونوین و مقاومت حدود 400 تومان آن اشاره کنم که انگار این نماد توان عبور از این قیمت را به این راحتی ها نداشت. نمادهای زیادی هستند که این وضعیت را داشتند و دارند. به نظر می رسد این مقاومت های مهم در حال شکسته شدن است و احتمالا در ادامه بازار شاهد بازده بهتر نمادهای رها شده از مقاومت ها باشیم.

1402/01/09
@fardaname

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 10 نفر 5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید

بخش نظرات
  1. طبق معمول پر محتوا و عالی
    سپاس و درود بی کران

    • سپاسگزاریم از توجه شما