تحلیل بازار امروز 26 مرداد 1401

تحلیل بازار امروز 26 مرداد 1401

تحلیل بازار امروز 26 مرداد 1401

1) از دیشب که توییتی در مورد ارزش بلوک خساپا بدون در نظر گرفتن پرمیوم بلوک مدیریت توییت شد و بعد در کانال ها و گروه ها چرخید مشخص بود قرار است امروز هم توجه همه به این نماد باشد. البته به قدری خساپا در کانون توجه قرار گرفت که دیگه بقیه نمادها همراهی اش نمی کردند و حتی نمادهای همگروه هم به نوعی، دیگر بیخیال صف خرید آن شدند.بانکی ها هم البته در انتهای بازار کمی بالا امدند.

در کل می توان گفت بقیه بازار معاملات چندان مطلوب نداشتن و اصلا مورد توجه نبودند و در سایه معاملات برخی از نمادهای برجامی قرار گرفتند. حتی مثلا امروز حمل و نقلی های برجامی هم چندان مورد توجه نبودند. در کل می توان گفت امروز همه بازار برای صف خرید خساپا تلاش می کردند. همه ی بازار برای خساپا

2) تقریبا نکته ی خاص دیگری در بازار قابل اضافه کردن نیست. بجز مثلا اینکه امروز های وب هم مورد توجه بود و معاملات سنگینی داشت. تک نمادهایی هم بودند که مورد توجه قرار گرفتند. در کل فضای معاملات امروز اصلا برجامی نبود که بگوییم برجامی بود. بازار در هاله ای از ابهام خبرسازی و اصرار بر چند نماد.

3) امروز شاهد رنج منفی در پالایشی ها و پتروشیمی ها بودیم. احتمالا ترس از افت دلار، افت نفت و این مسائل باعث شد بخشی از سهامداران این نمادها اقدام به رنج کشی منفی کنند و شاید پول نقد شده را صرف رزم خساپا کنند.

4) برخی گروه های کوچک مانند لیزینگ و زراعت هم امروز مورد توجه قرار گرفتند معاملات مثبتی داشتند. امیدواریم هر چه سریعتر فضای برجام شفاف شود و ابهام برطرف شود تا بعد از آن بازار بتواند بهتر تصمیم بگیرد.

خیلی ها معتقد هستند با امضای توافق در هفته آینده (گمانه زنی) نمادهای برجامی مثل خودرویی ها و بانکی ها به مسیر رشد ادامه می دهند و بقیه گروه های مرتبط نیز تحرک پیدا می کنند. باید دید این رویکرد می تواند به بازار کمک کند تا بعد از مدتها شاهد یک موج صعودی حداقل در بخشی از آن باشیم.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 3 نفر 5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید

ثبت نام/ورود به پنل کاربری

دسترسی به تمام امکانات وبسایت خبرنامه و اطلاعات و فعالیت های کاربری.

ارسال کد