تحلیل بازار امروز 25 مرداد 1401

تحلیل بازار امروز 25 مرداد 1401

تحلیل بازار امروز 25 مرداد 1401

1) عرضه سنگین در گروه خودرو و بانک و افزایش ارزش معاملات خرد به 3850 میلیارد تومن و اتمام بازار در شرایط منفی. به نظر می رسد منفی و اصلاح بعد چند روز رشد قیمت در نمادهای برجام دور از ذهن نباشد. از طرف دیگر همانگونه که دیروز قید شد، عدم ورود نقدینگی از خارج بازار و میل خرید و فروش سریع در فعالان درگیر هر روز بازار باعث می شود شاهد شکل گیری روندهای یکسره در بازار نباشیم. خیلی از ماها دوست داریم با جو خبری ایجاده شده خیلی سریع و بدون توقف رشد در بازار اتفاق بیافتد اما واقعیت های بازار این اجازه را نمی دهد.

2) پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا اعلان عمومی نشد ولی آنطوری که از نحوه خبرها بر می آید طرف ایرانی دوست دارد بگوید من برخی از پیشنهادات را قبول کردم و حالا باید طرف آمریکایی هم از برخی خواسته هایش دست بکشد و همچنین خواسته من را تامین کند. شاید انتظار اعلام توافق زودهنگام در این شرایط خیلی منطقی نباشد. چراکه همین آمد و شدها کلی زمان می برد.

3) نمادهای مخابراتی امروز مورد توجه قرار گرفتند به طوری که اخابر و های وب صف خرید تجربه کردند و همچین معاملات پرحجمی داشته اند. در برخی شایعات در مورد افزایش نرخ در این صنعت صحبت شده است اما به نظر می رسد افت قیمت این نمادها و ارزش بازار نسبی پایین آنها باعث شده است که برخی فعالان این نمادها خریداری کنند و از رشد قیمت سریع آنها منتفع شوند. حال باید اخبار را پیگیری کرد که آیا واقعا این شایعات صحت دارد یا نه ولی بهتر است از تحلیل قیمت این نمادها برای شناسایی حداکثر قیمتی که می توانند رشد کنند استفاده کرد.

4) قیمت های فضایی برق در اروپا باعث شده است تا قیمت فلزات رنگی مثل روی و آلومینیوم مجددا رشدی شود. در معاملات روز جاری قیمت روی به بیش از 3800 دلار رسیده و نزدیک به 7 درصد رشد تجربه کرده است. آلومینیوم نیز با 2/3 درصد رشد به بیش از 2440 دلار در هر تن رسیده است. قیمت روی در یک ماه گذشته بیش از 25 درصد رشد کرده است و از حداقل قیمت ناشی از سیاست های انقباضی فدرال رزرو فاصله قابل توجهی گرفته است. در صورت توافق و امکان صادرات این فلزات به مقصدی بجز چین، شرکت های تولید کننده فلزات رنگی منفعت بالایی کسب خواهد کرد.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 3 نفر 5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید