تحلیل بازار امروز 22خرداد 1401

تحلیل بازار امروز 22خرداد 1401

تحلیل بازار امروز 22خرداد 1401

1) بعد از چندین روز که دلار آزاد رشد کرده بود، امروز با تحرکات در نرخ ارز نیما، شاهد واکنش بازار به آن بودیم. ارزش معاملات البته کماکان در حدود 4500 میلیارد تومن بود که چندان قابل توجه نیست اما روند نزولی آن متوقف شد. اگر ارزش معاملات افزایش یابد، می توان امیدوار بود، بازار  بخشی از افت قیمت های اخیر  را جبران کند و احتمالاً در برخی سهم ها بازده خوبی نیز داشته باشد.

در هر صورت در صورتی که نرخ ارز  آزاد در سطوح فعلی یا بالاتر باشد، بالاخره نرخ ارز نیما رشد خواهد کرد و تاثیرش را بر بازار خواهد گذاشت حالا یا این هفته یا چند هفته  دیگر.

2) شرکت های هلدینگی که صورت مالی تلفیقی ارائه می کنند، تا انتهای خرداد فرصت دارند صورت های مالی خود را منتشر کنند. به همین جهت برخی شرکت های مهم بازار همچون فولاد، فملی و شپنا هنوز صورت مالی حسابرسی نشده منتشر نکرده اند. در یک هفته آتی سود اینگونه شرکت ها نیز تعیین تکلیف خواهد شد و بازار با دید بهتری می تواند در سهم های بزرگ اقدام به معامله کند.

3) امروز بیشتر حواس ها به معاملات طلا و دلار و همچنین دلار نیما بود به همین دلیل هرچقدر سعی می کنم از چیز دیگری بنویسم، بازهم این موضوع به ذهنم می رسد. امروز شنیده شد که رقابت در سامانه نیما شدت گرفته و حتی برای تا معادل دلار 28 هزار تومن برای ارز یکی از شرکت های فولادی رقابت شده است. باید دید آیا واقعا شایعات دلار نیمای 28 و 29 هزار تومنی چقدر به واقعیت نزدیک است.

4) متاسفانه شرایط مجددا متلاطم شده و هر کس به طریقی می خواهد خودش را در مقابل تلاطم ها مصون کند. در شرایط اینچنین باید خیلی حواس جمع باشد. ممکن در بدترین موقع از دارایی جامانده بپریم در دارایی رفته و ضرر و زیان هم متحمل بشویم. لذا سرعت العمل بالا را با هیجان اشتباه نگیریم و به هوای استفاده سریع از فرصت ها متضرر نشویم.

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 3 نفر 5/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید