نور کمی در فضا هست و لپتاپ روشن است

پیش‌بینی بورس فردا 30 آبان

بورس فردا 30 آبان

 

مدل معاملات امروز به شکلی بود که به نظر می رسد فردا فشار فروش سنگین نداشته باشیم. به همین جهت پیش بینی می شود فردا بورس متعادل مثبت باشد. البته این نیاز به نقدینگی پذیره نویسی در جریان کمی به معاملات لطمه زد اما به احتمال زیاد فردا پذیره نویسی با مشارکت حقوقی ها به اتمام برسد و جو منفی مربوط به آن نیز بسته شود.

در مجموع اما شرایط رکودی کماکان ادامه دارد و اگر هم صحبت از تعادل مثبت می شود، انتظار رشد شارپ نداریم. با وجود اینکه امروز خیلی ها انتظار داشتند بورس منفی شدید بخورد، اما این اتفاق نیافتد.

بورس به طور کلی تحت کنترل بازارساز است و بازارساز اجازه منفی ها یا مثبت های شدید را نمی دهد. فردا و شاید پس فردا نیز منفی های این چند روز جبران شود و شرایطی حاکم باشد که انگار قیمت ها تکان نخورده است.

فردا اما روز مهمی از منظر انتشار لایحه بودجه ی سال 1403 است. فردا رئیس جمهور لایحه بودجه را به مجلس ارائه می کند و بندهای مربوط به بورس در آن می تواند شرایط معاملات را تحت تاثیر قرار داد. پیش بینی می شود، بجز در مورد برداشته شدن معافیت مالیاتی صادرات کالاها و همچنین تغییر در معافیت مالیاتی مناطق محروم، پیش آمد منفی شدیدی در لایحه بودجه نباشد.

البته مالیات بر سود سپرده مساله ی مهمی است که ظاهرا در بودجه گنجانده شده است. در هر صورت اثرات بودجه بعید است فردا خودش را نشان دهد و احتمالا اثرات بودجه ای در معاملات را چهارشنبه خواهیم دید. این اثرات می تواند منفی یا مثبت باشد

امتیاز شما به این مطلب
میانگین امتیاز ها از 84 نفر 4.3/5
آخرین مقالات
نظر خود را با ما در میان بگزارید

بخش نظرات
  1. سلام به نظرم اگر در بودجه مالیات سپرده های بانکی اعمال شود اثر مثبتی بر بازار سرمایه دارد

  2. گنج قارون هم دیگه رو بورس تاثیرش منفی هست از لطف دولت مردان مردمی وشعارهای بسیارزیبای همه موقع انتخابات کلا راستی ودرستی درایران غریبه.

ثبت نام/ورود به پنل کاربری

دسترسی به تمام امکانات وبسایت خبرنامه و اطلاعات و فعالیت های کاربری.

ارسال کد